Program do Kompleksowej Ewidencji Odpadów w Twojej przeglądarce internetowej

Pilotaż systemu BDO

Szóstego września 2019 na stronie https://bdo.mos.gov.pl/news/ruszyl-pilotaz-systemu-bdo/ opublikowano informację, że ruszył pilotaż nowej wersji systemu BDO. O tym fakcie dowiedzieliśmy się z wyżej wymienionej notatki na stronie Bazy Danych o Produktach i Gospodarce Odpadami.

Przedstawiciel Instytutu Ochrony Środowiska – Państwowego Instytutu Badawczego (http://ios.edu.pl/), który jest producentem systemu, a do którego skierowało nas Ministerstwo Ochrony Środowiska, poinformował nas, że do pierwszego etapu pilotażu wybrano przedsiębiorstwa polecone przez „izby, stowarzyszenia oraz organizacje zrzeszające przedsiębiorców”. Nie wiedzieliśmy, że taka będzie procedura i w związku z tym nie zapewniliśmy sobie takiego polecenia. Jak poinformował nas IOS-PIB aktualnie „lista przedsiębiorstw biorących udział w pierwszym pilotażu jest już zamknięta”, a na stronie BDO będą „pojawiać się informacje o kolejnych etapach pilotażu”.

Stronę Bazy Danych o Produktach i Gospodarce Odpadami będziemy nadal śledzić w nadziei, że uda nam się zakwalifikować do drugiego etapu pilotażu. Mamy nadzieję, że w jego trakcie opublikowane zostaną informacje o API, które będziemy mogli zintegrować z naszym programem do kompleksowej ewidencji odpadów KEWO.

Close Menu